Aktualności - Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy


Aktualności

 • „Dolnośląska Strategia Rozwoju Edukacji Zawodowej”

  W związku z realizacją projektu zmierzającego do wypracowania Dolnośląskiej Strategii Rozwoju Edukacji Zawodowej, Lider projektu – Dolnośląska Szkoła Wyższa planuje w najbliższym czasie przeprowadzić cykl warsztatów strategicznych dla interesariuszy z obszaru szeroko rozumianej edukacji zawodowej i rynku pracy.

 • Europejska Pula Talentów szansą na pracę w UE dla uciekających przed wojną w Ukrainie.

  Sieć EURES rozpoczęła kampanię informacyjną związaną z uruchomieniem projektu pilotażowego pod nazwą „EU-Talent Pool” (Europejska Pula Talentów) w ramach inicjatywy KE.

 • KFS dla Dolnego Śląska 2023 r.

  Pracodawcy z Dolnego Śląska otrzymają w tym roku fundusze na kursy, szkolenia i studia podyplomowe – słowem na rozwój swoich pracowników. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy podzielił ponad 16 milionów złotych w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego, które trafiły do każdego z dolnośląskich powiatów.

 • Informacja o sytuacji na rynku pracy w woj. Dolnośląskim w listopadzie 2022 roku.

  Z końcem listopada 2022 w ewidencji powiatowych urzędów pracy województwa dolnośląskiego odnotowano 53 437 osób bezrobotnych. Pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy 6 404 miejsca pracy i aktywizacji zawodowej, jest to 1 346 ofert pracy mniej niż w październiku 2022. Na 1 zgłoszone wolne miejsce pracy przypadał przeciętnie 1,2 nowo zarejestrowanego bezrobotnego. Według GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie dolnośląskim, w listopadzie 2022 roku wyniosła 4,4%. W kraju...

 • Informacja o kontynuacji działalności w RIS na rok 2023.

  Przypominamy, że instytucja szkoleniowa wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) informuje właściwy wojewódzki urząd pracy o kontynuowaniu działalności szkoleniowej w kolejnym roku kalendarzowym, podając w terminie od 1 stycznia 2023 r. do 31 stycznia 2023 r. dane aktualne w stosunku do zawartych we wniosku o wpis do rejestru. Więcej informacji znajduje się w zakładce REJESTR INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH (RIS).

 • „Kontynuacja współpracy z Aresztem Śledczym w Jeleniej Górze „Praca w mundurze”

  Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze wraz z doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Jeleniej Górze kontynuują cykl spotkań z osobami zainteresowanymi oraz młodzieżą klas maturalnych, prezentując ofertę podjęcia zatrudnienia w Służbie Więziennej oraz udzielając wskazówek, jak świadomie zaplanować ścieżkę kariery zawodowej.

 • „Jobs for young people - Praca dla młodych”

  W ramach Europejskiego Roku Młodzieży - Europejski Urząd ds. Pracy zainicjował w państwach UE kampanię informacyjną „Jobs for young people – Praca dla młodych”. Jej celem jest zwiększenie świadomości na temat usług sieci EURES wśród młodych absolwentów, studentów oraz ich pracodawców.

 • Informacja o sytuacji na rynku pracy w woj. Dolnośląskim w październiku 2022 roku.

  Z końcem października 2022 w ewidencji powiatowych urzędów pracy województwa dolnośląskiego odnotowano 53 259 osób bezrobotnych. Pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy 7 750 miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. Według GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie dolnośląskim, w październiku 2022 roku wyniosła 4,4%. W kraju wskaźnik bezrobocia kształtuje się na poziomie 5,1%.

 • Informacja o planowanym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy

  Informujemy, że na 12 grudnia 2022 r. na godz. 11:00 planowane jest posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, powołanej na kadencję na lata 2021-2025.

 • Spotkanie Dolnośląsko-Sakosńskiej Grupy Roboczej - Marienthal 09-10.11.2022r.

  W dniach 9-10.11.2022 r. odbyło się - od wielu lat cykliczne - spotkanie Dolnośląsko-Saksońskiej Grupy Roboczej. Jedną z 6-ciu grup tematycznych spotkania była podgrupa ds. rynku pracy.

 • Konferencja pt. „Kariera w Mundurze”

  10 listopada 2022 r. w DODN odbyła się konferencja pt. „Kariera w Mundurze”, której celem było przybliżenie specyfiki i możliwości podjęcia pracy w służbach mundurowych tj. żołnierz, policjant, pracownik straży granicznej, strażak, strażnik miejski, strażnik więzienny, czy ratownik medyczny.

 • Zakończyliśmy badanie pt.: „Obywatele Ukrainy na dolnośląskim rynku pracy - problemy, wyzwania, perspektywy”

  Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w Wałbrzychu zakończył w listopadzie br. badanie pt.: „Obywatele Ukrainy na dolnośląskim rynku pracy – problemy, wyzwania, perspektywy”

 • Informacja o sytuacji na rynku pracy w woj. Dolnośląskim we wrześniu 2022 roku

  Z końcem września 2022 w ewidencji powiatowych urzędów pracy województwa dolnośląskiego odnotowano 53 599 osoby bezrobotne. Pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy 8 950 miejsca pracy i aktywizacji zawodowej. Według GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie dolnośląskim wyniosła 4,5%, czyli na tym samym poziomie, co w poprzednim okresie sprawozdawczym. W kraju wskaźnik bezrobocia kształtuje się na poziomie 5,1% i w stosunku do poprzedniego miesiąca spadł o 0,1 punktu...

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery 2022

  Za nami Ogólnopolski Tydzień Kariery 2022, który upłynął pod hasłem "Złap za stery do swojej kariery"

 • Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami - materiał informacyjny

  Z inicjatywy Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, we współpracy z Fundacją Biznes Bez Barier przygotowaliśmy materiał informacyjny „Praca i zatrudnianie osób niepełnosprawnych”. W materiale opisaliśmy korzyści i możliwości uzyskania pomocy w zatrudnianiu i podjęciu pracy przez osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

Wyświetlanie 1 - 15 z 118 rezultatów.
Pozycji na stronę: 15

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę